EnglishPolski
O firmeProduktyNovinkyKontaktServis
LepidláPre sklenené povrchy a plechové konzervy
Pre PET a PP povrchy
Printový programFlexografia
Hĺbkotlač
Ofsetová tlač
Slottrová tlač

Základná klasifikácia etiketovacích lepidiel COLLMEX

Etiketovacie lepidlá COLLMEX na studené lepenie vyhovujú pre všetky typy etiketovacích liniek. Konkrétne typy lepidiel sú vhodné na suché, mokré, studené alebo teplé povrchy, sklenené, kovové alebo plastické materiály. V ponuke sú tiež lepidlá pre peel-off etikety. Niektoré naše produkty sú navrhnuté tak, aby odolávali opadávaniu etikiet vo vysoko vlhkom prostredí (CWR) alebo počas skladovania fliaš v ľade, resp. veľmi studenej vode, kde sú chladené počas niekoľkých hodín. Lepidlá pre PET povrchy sú vyrábané vo verzii pre vratné i nevratné fľaše.

Základná klasifikácia spojív a lakov COLLMEX do tlačiarenských strojov

Spojivá a overprintové disperzné laky COLLMEX sú vodou riediteľné nosné média určené na miešanie tlačiarenských farieb pridaním pigmentových koncentrátov. Produkty printového programu COLLMEX sa primárne delia podľa použitej technológie tlače na flexografické, hĺbkotlačové, ofsetové a slottrové. 

Produkty triedy „Collmex Flexaqua“ a „Collmex Flexaqua 911“ sú určené pre flexografiu na potlač prírodného papiera, kartonáže, natieraného papiera a špeciálneho papiera (servítky, hladený papier, a pod.). Výsledkom je potlač s vysokým leskom, matná potlač alebo štandardná potlač.

Produkty triedy „Collmex Rotoaqua“ sú určené pre hĺbkotlač na potlač prírodného papiera, kartonáže a natieraného papiera. Výsledkom je tiež buď potlač s vysokým leskom, matná potlač alebo štandardná potlač.

Farby triedy Collmex Aquaslotter sú určené na potlač prírodného papiera, kartónu, vlnitej lepenky a iných savých papierov na slottrových strojoch. Tieto farby sú charakteristické svojou vysokou viskozitou, spomaleným zasychaním. Prácu s nimi uľahčuje jednoduchá zmývateľnosť a rozpustnosť vo vode (pred zaschnutím).

Produkty použiteľné v ofsetovej tlači pozostávajú z overprintových disperzných lakov, farieb Colorgraf- Séria Expo a tiež vykonávame miešanie Pantone odtieňov.

Výber a aplikácia vhodných lepidiel/spojív

Spoločnosť Collma doporučuje návštevu svojich technikov pred i počas prvého nasadenia lepidiel COLLMEX a produktov printového programu. Optimálny výber vhodného typu lepidla je realizovaný podľa usporiadania etiketovacej linky, fyzikálnych podmienok lepenia, kvality povrchu atï. Pre výber printových produktov (spojivo do farieb, ochranný lak, a pod.) je potrebné identifikovať typ potláčaného povrchu, typ tlačového stroja a požadovaný vzhľad potlačeného vzoru (vysoký lesk, štandardná potlač, matná potlač). Taktiež sa doporučuje kompletné očistenie etiketovacieho systému resp. tlačiarenského stroja alebo vyskúšanie vzájomnej kompatibility rozdielnych typov lepidiel/spojív pred prvou aplikáciou nového typu.
Pre viac informácií nás môžete kontaktovať na
info(at)collma.sk .© 2006-2012 | Radoslav Husár | radoslavhusar.com